REDAKCE

Zde je archív internetového věstníku SŮL ZEMĚ, který vycházel od února 2014 do února 2015 s požehnáním pana arcibiskupa Simeona. Obsah serveru zde zůstává jako materiál pro budoucnost, který by neměl upadnout v zapomnění. Vydané články je možné vytisknout na papír a také ve smyslu rozsudku C466/12 Soudního dvora EU volně šířit ve formě internetového odkazu.

Hledání nových adeptů pro službu vojenských kaplanů

Milé sestry a vážení bratři Pravoslavné církve v ČR, rád Vás zdravím v období, které je v armádách po celém světě spojováno s koncem 1. sv. války a kdy 11. listopad je slaven jako Den veteránů. Připomínáme si dar pokoje, ale také oběti těch, kteří se o něj zasadili.

Navazuji na dopis, který jsem posílal v lednu t.r. všem duchovním, kněžím, farářům patřících do péče ČBK a ERC. Prosil jsem Vás, abyste zvážili svoje případné působení v řadách vojenských kaplanů. Oslovoval jsem též i ty starší z nás, kteří již do této služby vstoupit nemohou, ale mohou přispět tím, že povzbudí ke službě mladší. Svoji prosbu opětuji i s následujícími sděleními

Jsem moc rád, že Vás mohu informovat, že se nám letos podařilo přizvat do služby 4 nové bratry kaplany (po jednom z řím. kat. církve, z BJB, CČSH a ČCE). 

Tato dobrá zpráva ovšem neznamená konec našich výzev. Prosím tedy i další z Vás, abyste na potřeby České republiky, Armády České republiky i církví nadále pamatovali. V současnosti hledáme nové kandidáty na konkrétní místa (Čáslav, Chrudim, Moravská Třebová, Olomouc, Přáslavice, Tábor). A další místa se dříve či později budou objevovat.  Souvisí to s odchodem některých kaplanů zpět do církevní služby i dalšími změnami v naší službě.

V příštím roce budou dva hlavní nástupní termíny a to k 1. dubnu a k 1. říjnu 2015. Rád budu ovšem již v kontaktu i s těmi z Vás, kteří byste mohli tuto službu obohatit až v dalších letech.

Pokud budete mít o tuto službu zájem, naleznete většinu informací na našich webových stránkách http://www.kaplani.army.cz/. Všimněte si také rozmístění jednotlivých kaplanů, protože na jejich místa, dřív či později, budeme potřebovat náhradu. O podmínkách přijetí do armády se dočtete na adrese http://novakariera.crs-net.cz/.

A samozřejmě se v případě zájmu obracejte přímo na mě či kteréhokoli vojenského kaplana.

Mějte se dobře a budeme Vám velmi vděčni za jakoukoli pomoc.
Přeji Vám pokojný advent a vánoční radost „převyšující každé pomyšlení“ (Fil 4,7).

V úctě, s bratrským pozdravem, jménem Duchovní služby Armády České republiky

pplk. Mgr. Pavel Ruml
Kaplan Agentury personalistiky AČR, Zástupce hlavního kaplana
Agentura personalistiky AČR, náměstí Svobody 471/27, 160 01 Praha 6

tel.: 973 215 025; mobil: +420 601 580 216;
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.http:/www.kaplani.army.cz/