REDAKCE

Zde je archív internetového věstníku SŮL ZEMĚ, který vycházel od února 2014 do února 2015 s požehnáním pana arcibiskupa Simeona. Obsah serveru zde zůstává jako materiál pro budoucnost, který by neměl upadnout v zapomnění. Vydané články je možné vytisknout na papír a také ve smyslu rozsudku C466/12 Soudního dvora EU volně šířit ve formě internetového odkazu.

Vladyka Simeon vyzval vladyku Rastislava k setkání

Vladyka Simeon v soukromém dopise včera vyzval vladyku Rastislava k setkání. Jako první krok navrhuje osobní schůzku za účelem vyjasnění toho, co místní pravoslavnou církev rozděluje. Vladyka Simeon o tomto návrhu také informoval Jeho Všesvatost patriarchu Bartoloměje.


 

Vaše Všesvatosti, Vážený arcibiskupe Cařihradu - Nového Říma a Ekumenický patriarcho,


Děkuji Vám za milé pohostinství ve Vašem posvátném paláci a za nevšední pozornost naším nepatrnostem vyjádřenou prací Vaší komise zabývající se řešením problému naší církve. Pamětliv Vašeho přání, požádal jsem vysokopřeosvíceného pana Rostislava prešovského o setkání k vyjasnění toho, co nás rozděluje.

Raduji se z úspěšného všepravoslavného jednání zasedavší v Cařihradu a modlím se za všechny její účastníky. S láskou V Kristu Váš pokorný spoluslužebník+Simeon
Arcibiskup Olomoucko-brněnský
Locum tenens metropolitního stolce
Pravoslavné církve v českých zemích a na Slovensku.
Olomouc 11.3.2014