REDAKCE

Zde je archív internetového věstníku SŮL ZEMĚ, který vycházel od února 2014 do února 2015 s požehnáním pana arcibiskupa Simeona. Obsah serveru zde zůstává jako materiál pro budoucnost, který by neměl upadnout v zapomnění. Vydané články je možné vytisknout na papír a také ve smyslu rozsudku C466/12 Soudního dvora EU volně šířit ve formě internetového odkazu.

Vladyka Simeon je uznávaný jako jediný zástupce místní církve

Přinášíme vám článek z řeckého serveru ROMFEA, který informuje o následujících krocích Ekumenického patriarchátu v Cařihradu a uznává vladyku Simeona jako jediného zástupce místní pravoslavné církve.

Originál najdete na adrese http://www.romfea.gr/epikairotita/22533-2014-02-23-10-33-15

 

Do Fanaru zástupce. jednota české církve je ve vzduchu. (23-02-2014)

Jednota Pravoslavné církve v českých zemích a na Slovensku se určitě otřásá ve vzduchu. Intronizace nového primase církve pana Rastislava samozřejmě situaci nezmírnila. Naopak!

Podle exkluzívního zdroje redakce Romfea.gr pan arcibiskup olomoucký Simeon pojede prvního března jako kanonický místní představitel české a slovenské církve na jednání do Fanaru (sídlo Ekumenického patriarchátu v Cařihradu).

Pan arcibiskup Simeon je považován za jediného zástupce Pravoslavné církve v českých zemích a na Slovensku, kterého jako jediného uznává Ekumenický patriarchát, který této církvi udělil v roce 1998 autokefalitu.

Církve, které uznávají procedury a posléze volby nové hlavy církve pana Rastislava jsou jen Moskevský patriarchát a Antiochie.

Ekumenický patriarchát a další pravoslavné církve (Jeruzalémská, Alexandrijská, Kyperská, Řecká) zaujaly vyčkávací pozici na další kroky Fanaru.

Návštěva pana arcibiskupa Simeona následující sobotu se tak podle očekávání těší velkému zájmu, protože bude určovat další vývoj v této místní církvi a především budou sděleny následující kroky Ekumenického patriarchátu, kterými se zneplatní nekanonické věci učiněné v poslední době v této místní církvi a její Synodě.