REDAKCE

Zde je archív internetového věstníku SŮL ZEMĚ, který vycházel od února 2014 do února 2015 s požehnáním pana arcibiskupa Simeona. Obsah serveru zde zůstává jako materiál pro budoucnost, který by neměl upadnout v zapomnění. Vydané články je možné vytisknout na papír a také ve smyslu rozsudku C466/12 Soudního dvora EU volně šířit ve formě internetového odkazu.

VIDEA Z VILÉMOVA ZE DNE 6. 9. 2014

Zde najdete odkazy na videa, na kterých vladyka Rastislav obviňuje řeckou pravoslavnou církev z fašismu, malosti a zakomplexovanosti a vladyka Jáchym v podobném duchu hovoří o svých zážitcích z návštěvy na Ekumenickém patriarchátu.

Podle rozsudku C466/12 Soudního dvora EU je možné svobodně šířit obsah veřejně dostupných webových stránek ve formě internetového odkazu. Tak tomu je i v případě, kdy uživatelé internetu, kteří kliknou na odkaz, mají dojem, že  se jim dílo zobrazuje na stránce, na které se nachází odkaz.Originál v řečtině na serveru ROMFEA.GR:
''Βόμβα'' από τον Αρχιεπίσκοπο Τσεχίας στην ενότητα των Ορθοδόξων!
V doslovném překladu:
Bomba od českého arcibiskupa (po našem: metropolity místní církve) do jednoty pravoslavných!

Stejný článek na serveru PENTAPOSTAGMA.GR


Další článek na serveru STOCHOS.GR: Odhalující (apokalyptické) video !!! Metropolita proklíná Řeky a zpochybňuje Ekumenický patriarchát...

Další článek na serveru DIMOKRATIA NEWS.GR

 


 

V přední řadě sedí zleva: pan Milan Gerka, pan Roman Hrdý, pan Andrej Gont a pan Petr Klokočka.

 

Záznam, kde pan Andrej Gont (hlava Pravoslavné církve českých zemí a Slovenska) obviňuje Ekumenický patriarchát z malosti, bezvýznamnosti a fašistického chování. (délka záznamu 17 minut)

 Záznam, kde se pan Andrej Gont zříká Ekumenického patriarchátu do konce svého života, pokud bude trvat na svých požadavcích. Dále ve videu pan Roman Hrdý (vladyka Jáchym, bývalý arcibiskup pražský a českých zemí) popisuje svoje zážitky z návštěvy na Ekumenickém patriarchátu. (délka záznamu 3 minuty)