REDAKCE

Zde je archív internetového věstníku SŮL ZEMĚ, který vycházel od února 2014 do února 2015 s požehnáním pana arcibiskupa Simeona. Obsah serveru zde zůstává jako materiál pro budoucnost, který by neměl upadnout v zapomnění. Vydané články je možné vytisknout na papír a také ve smyslu rozsudku C466/12 Soudního dvora EU volně šířit ve formě internetového odkazu.

Odpověď Ekumenického patriarchátu na otázku prvenství, která byla položena Ruskou pravoslavnou církví

Ekumenický patriarchát odpověděl na otázku Ruské církve o prvenství v Pravoslavné církvi a v odpovědi píše o naší církvi, kterou označuje za historickou a intelektuální kolébku celého slovanského světa.

V článku se píše mimo jiné toto:

Důležitá byla naše účast na oslavách u příležitosti 1150. výročí příchodu slovanských věrozvěstů svatých Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu, které se konaly v moravském městě Mikulčice. Naše pietní návštěva skromného českého a slovenského národa přispěla k posílení pouta této historické a intelektuální kolébky celého slovanského světa s Ekumenickým patriarchátem a k utvrzení postavení Matky Církve v její centrální poloze potvrzením jejího původní místa - Ona je srdcem pravoslaví.

Zde je ruskojazyčná verze tohoto textu:

http://www.agioritikovima.gr/russian/index.php/2013-04-09-17-44-23/item/1730-btl-ro-ptr-iar