REDAKCE

Zde je archív internetového věstníku SŮL ZEMĚ, který vycházel od února 2014 do února 2015 s požehnáním pana arcibiskupa Simeona. Obsah serveru zde zůstává jako materiál pro budoucnost, který by neměl upadnout v zapomnění. Vydané články je možné vytisknout na papír a také ve smyslu rozsudku C466/12 Soudního dvora EU volně šířit ve formě internetového odkazu.

Nedělní liturgie v pravoslavném chrámu sv. Gorazda v Olomouci

Vysokopřeosvícený Arcibiskup Olomoucko-brněnský vladyka Simeon sloužil dne 26. 10. 2014 liturgii v chrámu sv. Gorazda v Olomouci. Vzpomněl představitele naší Matky církve a našeho ochránce ekumenického patriarchu Bartoloměje.

Přisluhující duchovní zase vzpomněli při liturgii Vysokopřeosvíceného vladyku Simeona, Arcibiskupa Olomoucko-brněnského. S povděkem jsme všichni přijali skutečnost, že podle právoplatného zápisu vydaného Ministerstvem kultury je naším eparchiálním arcibiskupem. V našich myslích jím nikdy nepřestal být. Jeho krásné a dlouhé kázání věnované vzpomínce zesnulých a připomenutím mnoha moudrých myšlenek z biblických textů, které se k tomuto tématu života a smrti týkají, jsme všichni vyslechli s obdivem a úctou.

napsala sestra Helena